Pohádkové prázdniny v Českém ráji
Jana Kroupová.

Pohádkové prázdniny v Českém ráji

Příhody, které prožívají sourozenci Tomík a Terezka na prázdninách u babičky a dědy, jsou docela obyčejné. Z města, kde volný čas tráví u televize a počítače se náhle dostávají do přírody, chodí na výlety do Českého ráje, kde se neustále děje něco zajímavého. Kromě toho jim babička vypráví každý večer pohádku. Své náměty čerpá z pověstí Českého ráje a děj se odehrává na skutečných místech, které si děti mohou sami prohlédnout.
Kniha je bohatě barevně ilustrována.
V knize najdete například tyto pohádky:
Pohádka o pokladu na Frýdštejně
O obrovi v Drábských světničkách
O bílé paní
Pohádka o achátech na Kozákově.

Skotský deník
Zdeněk Pojman.

V poslední době mně už šlo všechno pěkně na nervy. Dluh v bance a nic se mi nedaří. Udělal jsem to, co jsem už dlouho udělat chtěl. Odjel jsem do Skotska vydělat si, ale ani zdaleka jsem netušil, co mě tam čeká.
Do Skotska vyrážím s pocitem budoucího vítěze...

Skotský deníkSlovník zkratek
Karel Čálek.

Svět ve kterém dnes žijeme, je světem počítačového věku. Zkratky nás obklopují ve všech oborech naší činnosti. Tento slovník obsahuje na 44 tisíc zkratek ze všech možných oborů, včetně zkratek mezinárodních letišť. Kniha je vhodná pro každého managera.

Skotský deníkVidět je veřit, věřit je vidět
Parween Smith.

Ve svém životě jsem používala větu, „Vidět je věřit“ nebo „Když to vidím, věřím tomu“. Už jsem viděla mnoho věcí, které vysoce přesahují rámec čehokoliv, co bych si kdy dokázala představit.
Trvalo to dost dlouhou dobu, než jsem si uvědomila, že andělé jsou s námi od okamžiku našeho zrození, jsou s námi, aby nám přinášeli jistotu a útěchu ve chvílích, kdy to potřebujeme. Někdy se mohou zjevit jen proto, aby nám dali vědět, že existují.
Parveen Smith
Autorka knihy "Vidět je věřit Věřit je vidět"

Věřit je vidět

Křižovatky osudu
Bohuslav Heřmánek.

Život je plný spletitých okamžiků, které nás zavedou neočekávaným směrem. Čelíme překvapujícím situacím, jež vyžadují často těžká rozhodnutí a změny. Právě o tom vypráví spisovatel Bohuslav Slávo Heřmánek ve svých povídkách Křižovatky osudu. Kniha je plná životních příběhů, v nichž člověk může nalézt ponaučení a smysl života.
Křižovatky osudu

Knihy si můžete objednat vašem knihkupectví.

21.9. 2023
KD Ostrov
Havlíčkův Brod

19.00h.


Tradiční představení divadla Sklep v novém podání složené z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi.